Lodēšana vai punktmetināšana? Piemērotās metodes izvēle savienojot Ni-Mh un litija jona akumulatorus.

Apskatīsim populārākos akumulatoru savienošanas veidus, divas populārākās metodes ir lodēšana un punktmetināšana. Abām metodēm ir savas priekšrocības, taču izvēle starp tām ir atkarīga no tādiem faktoriem kā akumulatora ķīmiskais sastāvs un īpašas lietošanas prasības. Šajā ierakstā mēs izpētīsim atšķirības starp metināšanu un punktmetināšanu, strādājot ar Ni-Mh un Li-ion akumulatoriem. Izpratne starp šīm izvēlēm palīdzēs pieņemt pārdomātu lēmumu un nodrošinās uzticamus un drošus savienojumus ierīcēm, kuras darbina akumulators. 

Lodēšana:

Lodēšana ietver metāla sakausējumu, ko sauc par lodmetālu kausēšanu, lai izveidotu saiti starp akumulatora spailēm un vadiem. Tā ir tehnika, ko plaši izmanto elektronikas montāžā un remontā. Lūk, kā tiek salīdzināta lodēšana, strādājot ar Ni-MH un Li-ion akumulatoriem:

Akumulatora ķīmiskā piemērotība:

Lodēšana parasti ir piemērotāka Ni-MH akumulatoriem, jo ​​tiem ir zemāka siltuma jutība salīdzinājumā ar litija jonu baterijām. Ni-MH akumulatori var izturēt lodēšanas laikā radīto siltumu, būtiski nesabojājot to iekšējās sastāvdaļas. Tomēr ir svarīgi ievērot piesardzību un izmantot zemas temperatūras lodēšanas paņēmienus, lai izvairītos no pārmērīga karstuma iedarbības, kas var vēl vairāk sabojāt akumulatoru.

Prasības prasmēm un aprīkojumam:

Lodēšanai ir nepieciešamas pamatprasmes un instrumenti, piemēram, lodāmurs, lodēšanas stieple un plūsma. Tas ir paņēmiens, ko var apgūt praksē, un to parasti izmanto smalkiem un sarežģītiem lodēšanas savienojumiem. Tomēr nevajadzētu novērtēt par zemu prasmju līmeni, kas nepieciešams akumulatora spaiļu lodēšanai, jo pārmērīgs karstums vai ilgstošs lodēšanas laiks var sabojāt akumulatoru vai apdraudēt tā veiktspēju.

Savienojuma stiprums un elastība:

Lodēšanas savienojumi nodrošina labu mehānisko izturību un labu elektrovadītspēju. Tie bieži ir elastīgāki nekā punktmetinātie savienojumi, nodrošinot zināmu izturību pret kustībām un vibrācijām. Tomēr ir ļoti svarīgi nodrošināt pareizu lodēšanas savienojumu veidošanos un samazināt lieko lodēšanu, lai izvairītos no iespējamiem īssavienojumiem vai akumulatora bojājumiem.

Punkta metināšana:

Punkta metināšana ietver lielas strāvas izlādes izmantošanu, lai izveidotu lokālu metinājumu starp akumulatora spailēm un svina vadiem. Šī ir izplatīta metode, ko izmanto liela mēroga akumulatoru ražošanā un montāžā. Lūk, kā atšķiras punktmetināšana, strādājot ar Ni-MH un Li-ion akumulatoriem:

Akumulatora ķīmiskā piemērotība:

Litija jonu akumulatoriem parasti dod priekšroku punktmetināšanai, jo tie ir jutīgāki pret karstumu. Punktmetināšanas laikā radītā augstā temperatūra var apdraudēt litija jonu akumulatoru elementus, tostarp termiskus bojājumus. Tāpēc ir ļoti svarīgi izmantot precīzus un kontrolētus punktmetināšanas parametrus, lai samazinātu siltuma pārnesi uz akumulatora elementiem.

Prasības prasmēm un aprīkojumam:

Punkta metināšanai ir nepieciešams specializēts aprīkojums, piemēram, punktmetinātājs, ar precīzu enerģijas izlādes un elektrodu novietojuma kontroli. Tas ir paņēmiens, kam nepieciešama pieredze un zināšanas, lai nodrošinātu precīzu metināšanu, nesabojājot akumulatora elementus. Ja jums nav vajadzīgā aprīkojuma vai zināšanu, ieteicams konsultēties ar profesionāļiem vai akumulatoru ražotājiem, kas specializējas punktmetināšanas akumulatoru savienojumos.

Savienojuma stiprums un konsekvence:

Punkta metināšana nodrošina spēcīgus un uzticamus savienojumus ar nemainīgu metināšanas kvalitāti. Lokalizētais metināšanas process rada spēcīgu saikni starp akumulatora spailēm un svina vadiem, samazinot elektrisko pretestību un veicinot efektīvu jaudas pārvadi. Turklāt punktmetināšana ļauj precīzi kontrolēt metināšanas vietu, nodrošinot konsekventus un atkārtojamus rezultātus.

Secinājums:

Izvēle starp lodēšanu un punktmetināšanu akumulatoru savienojumiem ir atkarīga no vairākiem faktoriem, tostarp akumulatora ķīmiskā sastāva, siltuma jutīguma, prasmju līmeņa un aprīkojuma pieejamības. Lai gan lodēšana ir piemērota Ni-MH akumulatoriem un nodrošina elastību, parasti priekšroka tiek dota punktmetināšanai.

Abus no šiem metinājuma veidiem veicam uz vietas mūsu veikalā pie T/C Domina, Kroņu ielā 23d!

Ja ir kāds specifisks vai ļoti populārs akumulators un tam nepieciešama atjaunošana vai pārbaude, sazinieties ar mūsu veikalu, lai atrisinātu visus aktuālos jautājumus par un ap akumulatoru! 

Noskaidrojiet sev interesējošos jautājumus: https://akumulatorucentrs.lv/kontakti/